Universitatea „Nicolae Titulescu” este partener instituțional la cea de a 7-a ediție a Conferinței Internaționale DECRET – Deviance & Criminality. Evolution. Trends. Perspectives.

Ca urmare a invitației colegilor noștri de la Universitatea George Bacovia din Bacău, suntem parteneri instituționali ai celei de-a 7-a ediții a Conferinței Internaționale DECRET – Deviance & Criminality. Evolution. Trends. Perspectives, care se va desfășura la Bacău, în perioada 21-22 noiembrie 2024. De abia așteptăm să ne revedem sănătoși la Bacău! Universitatea noastră va fi reprezentată la acest eveniment de doamna lector universitar doctor Laura Spătaru-Negură și de doamna lector universitar doctor Lamya-Diana Hărătău. Pe curând! Promitem că vă vom ține la curent, cu impresii de la Conferință!